TR EN
Detaylar
Meslekte 25 Yıl...
15 Kasım 2016
Meslekte 25 Yıl...

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi; İnşaat Mühendisleri Günü dolayısıyla meslekte 25. ve 40. yılını dolduran üyelerine plaket ve onur belgesi verdi.

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi  İnşaat Mühendisleri günü nedeniyle özel bir program düzenledi. Programda meslekte 25 ve 40 yıla ulaşan inşaat mühendislerine onur belgesi ve plaket verildi. ALÖZ Mühendislik Genel Müdürü Tanju ALTAY'ın meslekte 25 yılı tamamlaması sebebiyle onur belgesi ve plaket aldığı törene İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Rifat YÜZBAŞIGİL, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sami ŞAHİN, Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ, Meram Belediye Başkanı Fatma TORU, Necmettin Erbakan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan ÖZDEMİR, Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Nuri ÇELİK, K.T.O Karatay Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Atilla ÖZÜTOK Karatay Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet UZBAŞ, Meram Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Asım GÜNEY, S.T.K. Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

  Plaket törenin açılış konuşmasını yapan İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Rifat YÜZBAŞIGİL konuşmasına İnşaat Mühendisliği mesleğinde 25 ve 40 yılını tamamlayan meslektaşlarını tebrik ederek başladı.Ülkemiz hızla gelişmekte buna bağlı olarak ihtiyaçları da hızla artmaktadır. Diğer ülkelerde olduğu gibi,  gelişimin  ana  eksenini  "inşaat"  oluşturmaktadır.  Barajlar, enerji üretim tesisleri, yollar, havaalanları,  konutlar,  fabrikalar,  hastaneler, stadyumlar   ve diğer tüm yapılar ile o yapıları yaşanılabilir kılacak alt yapının ilk adımı inşaatla atılmaktadır diyen Başkan YÜZBAŞIGİL geleceğe güvenle yürüme kararlılığında olan bir ülkenin bu yürüyüşünde hiç şüphe yok ki inşaatla büyüyeceğini söyledi.

  İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Rifat YÜZBAŞIGİL konuşmasına şu şekilde devam etti;

  ``İnşaat sektörü,  kendisine  bağlı  200  den fazla  alt sektörün  ürettiği mal  ve  hizmete talep  oluşturmaktadır. 2016 yılının inşaat sektörü için 2015`e göre daha güzel ve canlı bir yıl olacağını tahmin ediyoruz. İnşaat sektörüne yön veren inşaat mühendisliği ise hem ülke ekonomisi için hem de can ve mal güvenliğimiz için büyük önem taşımaktadır. Son teknolojik gelişmeleri iyi takip etmemiz, İşçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda daha dikkatli davranmamız gerekiyor. Bu denli geniş bir sektörde birbirimize destek olmalı eksik yönlerimizi yine mesleki dayanışma içerisinde tamamlayabilmeliyiz.

 Siyasilerimizle, bürokratlarımızla,  sivil toplum kuruluşlarımızla, akademisyenlerimizle, meslek odalarımızla, sağlıklı, huzurlu, planlı, tarihi ve kültürel değerleri koruyarak keyifle yaşanabilir, çağdaş ve modern bir Konya için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.

  Bugüne kadar göğüs kabartan inşaatlara imza atan tüm meslektaşlarıma, üyelerime, kuruluşundan bu yana odamızda görev yapan yönetim kurulu başkanlarına, yönetim kurullarında görev almış bütün meslektaşlarıma ve odamız da görev alan personelimize huzurlarınız da bir kez daha teşekkür ediyorum.

  Bu ülkeyi geçmişe karanlığa döndürmek isteyenlere karşı, bugüne kadar yaptığımız gibi Yeni Türkiye`yi birlikte inşa edebilmek için, büyük eserler bırakabilmek için her zamankinden daha çok çalışacağız. Konuşmama son verirken aramızdan ayrılan meslektaşlarımıza Allah`tan rahmet diliyorum. 25 ve 40 dolduran meslektaşlarımı tebrik ediyor başarılı sağlıklı huzurlu yıllar diliyorum. Davetimize katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, en içten duygularımla saygı ve muhabbet ile selamlıyorum.``

 İMO Konya Şube Başkanı Rifat YÜZBAŞIGİL`in konuşmasından sonra Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ de selamlama konuşması yaptı. İnşaat Mühendisliği Mesleğinde 25 ve 40 yılını tamamlayan mühendisleri tebrik eden Başkan HANÇERLİ geceyi organize eden İMO Konya Şube Yönetimine de teşekkür etti.

 Konuşmaların ardından İnşaat Mühendisliği Mesleğinde 25 ve 40 yılını tamamlayan İnşaat Mühendislerine onur belgeleri ve plaketleri protokol tarafından takdim edildi.